Opowiadamy o rowerach i urokach jazdy w mieście

Opowiadamy o rowerach i urokach jazdy w mieście

Dlaczego wybraliśmy rower? Jak radzimy sobie na krakowskich ulicach? Ile czasu oszczędzamy każdego dnia? Jak dobrą mamy kondycję? Które ulice są przyjazne dla rowerzystów? Gdzie są najlepsze trasy rowerowe? Na te i wiele innych pytań, które Cie nurtują, znajdziesz odpowiedź „wertując” dokładnie I bike Kraków lub spotykając się z nami podczas bezpłatnych spotkań w szkołach (wszystkie poziomy nauczania), bibliotekach, domach i centrach kultury, świetlicach i instytucjach jak np. rady dzielnic.

Opowiadamy o rowerach pokazując slajdy i krótkie filmy traktujące o rozwiązaniach organizujących ruch w mieście w sposób przyjazny dla jego mieszkańców, rozwiązaniach których czasem nie dostrzegamy lub niedoceniamy, choć są na wyciągnięcie ręki.

Każdy z uczestników spotkania otrzymuje od nas rowerową mapę Krakowa lub poradnik miejskiego rowerzysty.

Zgłoś się do nas telefonicznie pod nr 506 457 157 lub e-mailem: g.malochleb@zielonasiec.pl

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.

 • Kamil B

  Widzę, że dużo zdjęć z X LO włączonego w akcję jest. Tuż po moim opuszczeniu murów tej szkoły :D

 • tak sie składa, ze XLO jest dla nas bardzo goscinne, ale takze jest dla rowerzystow przyjazne. chocby taki stojak rowerowy usytuowany jest przy wejsciu glownym do szkoly, a nie za smietnikiem jak to w niektorych placowkach sie zdarza.

  • Kamil B

   Nowy stojak zamontowali, czy to stare wyrwikółko?
   No nic, może na obiad na stołówkę się kiedyś wybiorę na powrót :D

 • nowego stojaka XLO jeszcze nie ma, ale lokalizacja stojaka jest dobra