6 dni do zakończenia konkursu filmowego roweREC

W wielu miejscach Krakowa, i w sumie do całkiem sporej grupy krakowian, miałem już przyjemność mówić o zrównoważonym transporcie tłumacząc jednocześnie dlaczego to właśnie rower jest ważnym elementem tej skomplikowanej miejskiej układanki transportowej. Bowiem dobrze dopasowane „klocki” tworzą w wielu miastach Europy system, który śmiało można nazwać wyższą kulturą mobilności.

Jeszcze przez najbliższe 6 dni, do 20 maja, jeśli jesteś uczennicą lub uczniem gimnazjum lub liceum, zapraszam Cię do zabawy w reżysera filmowego, a także w urbanistę i/lub specjalistę od systemów transportowych. Spróbuj swoich sił w konkursie filmowym roweREC. Finał konkursu odbędzie się podczas Święta Cyklicznego 3 czerwca.

Regulamin konkursu znajdziesz na stronie ibikekrakow.com/regulamin.
Konkurs organizuje Polska Zielona Sieć, natomiast nagrody w konkursie finansuje WFOŚiGW w Krakowie.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.