roweREC – konkurs filmowy dla uczniów

roweREC – konkurs filmowy dla uczniów

Jesteś uczniem szkoły średniej lub gimnazjum w województwie małopolskim? Masz kamerę, telefon komórkowy lub aparat fotograficzny z funkcją kręcenia filmów? Ten konkurs jest dla Ciebie. Przyłącz się i nakręć maksymalnie 3-minutowy film. Wykaż się kreatywnością w 180 sekundach.

Celem konkursu „roweREC” jest wyłonienie i nagrodzenie filmów o zrównoważonym rozwoju miast, ze szczególnym naciskiem na zrównoważony transport i promocję roweru jako środka codziennej komunikacji.

Regulamin konkursu znajdziesz na stronie ibikekrakow.com/regulamin.
Organizatorzy przewidzieli nagrody w postaci sakw i peleryn rowerowych oraz oświetlenia, a także rower miejski dla szkoły, z której uczniowie zdobędą I miejsce.

Konkurs organizuje Polska Zielona Sieć, natomiast nagrody w konkursie finansuje WFOŚiGW w Krakowie.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.