Powitanie wiosny z Marcową Masą Krytyczną

Powitanie wiosny z Marcową Masą Krytyczną

Powitajmy wiosnę i wszystkich tych, którzy na zimę zrezygnowali z roweru! Teraz, gdy znów jeździmy razem, a krakowskie stojaki uginają się od rowerów nadchodzi czas na pierwszą wiosenną Masę Krytyczną. A wraz z nią moc atrakcji, których się nie spodziewaliście!

Oto 6 nowości, które sprawiają że Marcowa Masa to dla Ciebie najlepszy sposób na powitanie wiosny:

1. Gość specjalny – dyrektor Loch Camelot Kazimierz Madej

Rowerzysta z ogromnym dorobkiem artystycznym, a także rowerowym. Jak sam przyznaje, na rowerze jeździ od siódmego roku życia i nie wyobraża sobie bez niego życia. Kazimierz Madej otworzy marcowy przejazd Masy Krytycznej, a następnie uroczyście wrzuci kukłę Marzanny do Wisły na oczach tłumów!

2. Nowe trasy – dwie ósemki

Po zimowej przerwie znów zapraszamy do głosowania na trasę masy. Do wyboru dwie atrakcyjne trasy po bardzo rowerowych, ale wciąż nie do końca rowerom przyjaznych dzielnicach.
W ramach trasy po Dębnikach odwiedzimy rozkopaną i fatalnie oznakowaną ul. Monte Cassino. Z kolei trasa po Kazimierzu to ciąg ulic, gdzie aż prosi się o dopuszczenie ruchu pod prąd – Bożego Ciała, Miodowa (wiadukt kolejowy), czy Strzelecka, którą z powodu jednokierunkowości będziemy musieli ominąć jadąc aż ul. Botaniczną.

Głosowanie potrwa do niedzieli.

3. Masa znajomych!

Jak spędzić piątkowy wieczór w gronie przyjaciół, nie rezygnując z masowego przejazdu? Zaprosić ich na masę! Masa znajomych to nowy, absolutnie genialny konkurs dla wszystkich rowerowo zakręconych masowiczów. Za najwięcej przyprowadzonych znajomych możesz otrzymać bon do serwisu rowerowego o wartości 100 zł! Fundatorem nagrody jest warsztat Vario-Bike Serwis z Józefińskiej 4.

4. Gazetka Masowa

A w niej mnóstwo treści, których nie znajdziecie nawet na IBikeKraków! Rowerowe historie, zapowiedzi ciekawych imprez oraz mapka z trasą przejazdu – to tylko niektóre z atrakcji Gazetki Masowej. Ponadto pojawią się nowe, wiosenne szprychówki, które tradycyjnie zaprojektował Dominik Przygodzki.

5. Otwarcie wystawy Afryki Nowaka

Zwieńczeniem Masy będzie otwarcie wystawy Afryki Nowaka na Dworcu Głównym w Krakowie. Kto jeszcze nie słyszał o tym fascynującym projekcie będzie miał okazję zapoznać się z przygodami polskich rowerzystów na afrykańskich drogach.

Głosujcie na trasy, rezerwujcie czas i zapraszajcie znajomych. Więcej szczegółów nt. konkursu oraz wystawy już wkrótce na IBikeKraków.com. Przypominamy, masa krytyczna już w piątek 30 marca o 18:00 – ruszamy spod Adasia!

6. Stoliczek z petycjami

Masz propozycję lokalizacji stojaków rowerowych, umiejscowienia kontrapasa, za wysoki krawężnik na swojej drodze lub inną sprawę do interwencji? Zgłoś się do naszego stoliczka (przed lub po przejeździe), przygotujemy pismo do zarządcy drogi i złożymy je w urzędzie miasta!

Logo masy: © Dominik Przygodzki, Foto: by sa Tomasz Lewicki