Prezydent Majchrowski o Krupniczej i innych ważnych dla ludzi inwestycjach

Prezydent Majchrowski o Krupniczej i innych ważnych dla ludzi inwestycjach

Miłościwie dla kierowców panujący już trzecią kadencję Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, we wtorek 13 marca 2012, spotkał się na czacie z mieszkańcami. W tematach stricte rowerowych Prezydent nie był zbyt wylewny i co gorsze, nadal nie jest tej rosnącej grupie użytkowników ruchu przychylny. Oto co powiedział:

KMR: Panie Prezydencie, w grudniu dostał Pan od krakowskich rowerzystów rower i rózgę. Czy prezent do Pana dotarł i co się z nim stało :)? Zapraszamy do przejażdzki po Krakowie.

Prezydent_Miasta: Niestety, nie posiadam już tego roweru, przekazałem go w ramach akcji „Szlachetna Paczka”, ponieważ wolontariusze zadeklarowali, że znają rodzinę, której się bardziej przyda. Rózgę zatrzymałem.

a_rowerzysta: Kiedy powstanie kładka pieszo-rowerowa w relacji ul. Kasztelańska-Nowaczyńskiego (na Salwatorze)? Moim zdaniem jest to niezwykle ważna inwestycja, a jej przygotowania chyba nawet się nie zaczęły??

Prezydent_Miasta: Na razie mamy do zrobienia kładkę zaprojektowaną przez studio Pana Łataka, i jak tylko znajdą się pieniądze, ona będzie robiona w pierwszej kolejności.

a_rowerzysta: A co Pan Prezydent sądzi o kontrapasach rowerowych w Krakowie?

Prezydent_Miasta: Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wiem, że rowerzyści sobie je chwalą, z drugiej strony jeżdżąc po mieście widzę, jak czasem są niebezpieczne.

Ciekawość mnie zżera jak się objawia i na czym polega owe niebezpieczeństwo kontrapasów?

Na koniec zostawiłem dowód prezydenckiego romansu z samochodem:

Nowa_Krupnicza: Niedawno na Magicznym Krakowie była ankieta dot. zmiany charakteru ul. Krupniczej na ulicę bardziej przyjazną pieszym i rowerzystom. Czy jakieś działania zostaną podjęte w tym roku?

Prezydent_Miasta: Nie. Wszystkie działania w tej materii będą prawdopodobnie odłożone do roku przyszłego.

O jakie działania chodzi? Ucywilizowanie Krupniczej, którego oczekują krakowianie to postawienie jednego znaku. Czy tak prosta czynność wymaga od administracji Prezydenta aż rocznych przygotowań?

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

 • Monika Bogdanowska

  pięć lat? no bedzie musiał zostać w tej sprawie na nową kadencję.. :-( niech to!

 • pewnie będzie to jego slogam wyborczy

 • a ta kładka bardzo by sie przydała, BARDZO! :(

 • piernik

  Ręce opadają jak się czyta takie wypowiedzi ‚sprawdzonego’. Cóż do końca tej kadencji majchrowski zdąży zrobić jeszcze – niestety – wiele złego ;/Wygląda na to, że ten pan nienawidzi nie tylko rowerzystów ale i pieszych według zasady – nie masz samochodu, jesteś nikim.

 • akme

  prawdopodobnie wie co robi i stawia na podtruwanie ludzi. Jaki ma to wpływ na dzieci, na studentów, na młodych zdolnych inżynierów których mózgi są podtruwane? a już bezczelnością jest stosowanie filtrów kabinowych w autach. Piesi mają chodzić w maskach przeciwgazowych?

 • no ludzie ! dzis znowu prawie zginęłam jak ktoś bez spojrzenia w lusterka zaczął cofać swoim jeep’em cherooke . Codziennie to samo – o to za ulica, na której wszyscy jeżdżą na wstecznym kiedy rower chciałby do przodu… po ludzku… :/

  • Kaś.

   cherokee :]