Komunikacja w Krakowie – druga odsłona dyskusji o studium

Komunikacja w Krakowie – druga odsłona dyskusji o studium

W środę, 7 marca 2012 roku w Gazeta Cafe odbędzie się kolejna, druga już debata poświęcona powstającemu właśnie w Krakowie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa. Tematem przewodnim drugiego spotkania będzie komunikacja, jeden z elementów tkanki miasta opracowywany przez członków zespołu, który swoje plany snuję z perspektywą rozwoju miasta do 2050 roku. W tym swoistym dialogu z mieszkańcami nie powinno zabraknąc nas – krakowskich rowerzystek i rowerzystów, tym bardziej że architekci i urbaniści mają dla nas kilka propozycji.

Proponuję aby uczestnicy spotkania przynieśli ze sobą wydrukowaną ilustrację pochodzącą z niezastąpionego i pełnego inspirujących pomysłów serwisu Copenhagenize. Sprawdźmy, czy nasi specjaliści wiedzą na czym polega wyższa kultura mobilności.

7 marca, godzina: 18.00, Gazeta Cafe, ul. Bracka 14.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce".

  • czy gdzieś jest zapis albo podsumowanie pierwszej dyskusji?

  • na moja wiedze, niestety nie, choc namawialismy Dawida Hajoka z GW by relacja sie pojawila.

  • Gosia Małochleb

    Nie natrafiłam w internetowym wydaniu GW na relacje ze spotkania w dn. 22.02.2012 r. Ale z tego co wiem, niestety nie bylo planow na sprawozdania. Nie znaczy ze to nie powinno sie zmienic. Uwazam, ze warto jeszcze raz poprosic redaktora o stworzeniu sladu po „prawie ze” konsultacjach z mieszkancami.

  • Pingback: Nasza przyszłość – wyższa kultura mobilności | I bike Kraków()