Rower – nowa kultura mobilności. Warsztaty dla uczniów

Rower – nowa kultura mobilności. Warsztaty dla uczniów

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć rozpoczął kolejną edycję działań edukacyjnych w małopolskich szkołach gimnazjalnych i średnich. Po wtorkowych emisjach kinowych filmów Wpuszczeni w korek (Taken for a ride) i Miasto w ruchu (Contested Streets: Breaking New York City Gridlock), przechodzimy do kolejnego etapu – szkolnych spotkań z uczniami.

Zapraszamy nauczycieli do zgłaszania się szkół i klas do programu Rower – nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce. W ramach projektu prowadzone będą warsztaty-prelekcje, w trakcie których postaramy się przekonać uczniów do przyjęcia prośrodowiskowych, dobrych nawyków komunikacyjnych, takich jak np. bezpieczna i odpowiedzialna jazda na rowerze.

Uczniowie, którzy będą najbardziej aktywni podczas lekcji, otrzymają drobne upominki (dzwonki i odblaski rowerowe). Warsztaty będą prowadzone do 30.11.2011r. Udział jest bezpłatny. Podczas warsztatów uczniowie otrzymają Poradnik rowerzysty, zawierający kompendium wiedzy, które powinien znać każdy użytkownik ruchu drogowego, zarówno pieszy, jak i rowerzyta.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenia pod nr tel. 506 457 157, e-mial: malochleb@gmail.com

Projekt jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Od połowy lat 90. zaangażowna w działania na rzecz ochrony środowiska. Specjalizuje się w bezpośredniej edukacji ekologicznej, szczególnie w zakresie gospodarki odpadami i promocji roweru, jako środka transportu w mieście. Współpracowała między innymi z Fundacją Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, Forum Opakowań Szklanych, Instytutem Ekonomii Środowiska i CEE Bankwatch Network. Od roku 2008 związana ze Związkiem Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Koordynatorka merytoryczna i finansowa ogólnopolskiego projektu "Akademia 3R" w ramach kampanii "Kupuj odpowiedzialnie. Na co dzień przemierza rodzinny Kraków na rowerze. Dalekie podróże są pasją jej życia. Uwielbia odkrywać i fotografować niesamowite zakątki świata. Od 2010 roku koordynuje projekty edukacji rowerowej w Polskiej Zielonej Sieci. Najpierw projekt "Jedź rowerem", a następnie "Rower - nowa kultura mobilności. Edukacja ekologiczna i promocja zrównoważonego transportu w Małopolsce". W 2013 roku koordynatorka projektów "Krakowski Dialog Cykliczny" w stowarzyszeniu Kraków Miastem Rowerów oraz "Czyste powietrze dla Krakowa" w Polskiej Zielone Sieci.