Czy Kraków stać na więcej, niż tylko Tydzień Mobilności?

Propozycje strony społecznej dotyczące mobilności przedstawią dziś Inicjatywa Kraków Miastem Rowerów wraz z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska na Małym Rynku w ramach obchodów Tygodnia Mobilności.

Cieszymy się z planowanego otwarcia nowych kontrapasów, ciężko jednak mówić o mobilności, gdy w tym roku w praktyce ubyło kilka ważnych tras rowerowych. Przykładem może być bardzo istotna ul. Racławicka, gdzie zabrano możliwość poruszania się w obu kierunkach, przez co mieszkańcy Azorów i Krowodrzy nie mogą sprawnie i bezpiecznie dotrzeć do centrum.

Obawiamy się, że tego rodzaju bubli może być coraz więcej. Prezydent Majchrowski zlikwidował bowiem Zespół Zadaniowy, w którym nasi wolontariusze czuwali nad jakością nowopowstającej infrastruktury rowerowej.

W tym roku miasto zrezygnowało też z pomysłu zamknięcia jednej z ulic na Dzień bez Samochodu. Tymczasem, jak udowadnia happening Park(ing) Day wybór właściwej ulicy gwarantuje sukces takiego rozwiązania oraz spotyka się z poparciem mieszkańców.

Ten i wiele innych problemów, z jakimi boryka się Kraków będzie tematem wtorkowego spotkania na Małym Rynku. Z naszych prezentacji dowiesz się m. in. jak poruszać się rowerem po Krakowie, czy jakie są perspektywy rozwoju sieci tramwajowej. Spotkanie zakończy prezentacja najważniejszych wniosków wynikających ze Społecznego Raportu nt. Infrastruktury i Polityki Rowerowej Miasta Krakowa, opracowanego dla stowarzyszenia Miasta dla Rowerów.

Zachęcamy do zapoznania się z programem i zapraszamy do udziału w spotkaniu.

foto: rybasso