Rowerem na zakupy – piszemy pisma

Podstawowym narzędziem akcji „Rowerem na zakupy” mają być petycje kierowane do właścicieli sklepów. Ponownie zachęcamy Was do tego!

Najprościej pismo takie opublikować na portalu petycje.pl, a następnie zadzwonić lub udać się osobiście do sklepu.

Widoczny na zdjęciu obok „stojak rowerowy” zamontowany jest przy Lewiatanie na osiedlu Strusia w Nowej Hucie. Do właściciela między innymi tego sklepu skierowane jest pismo znajdujące się tutaj. Można posłużyć się nim przy pisaniu swojego pisma. Oczywiście prosimy o poparcie tego pisma (niestety błędnie wybrałem format petycji, dlatego nie ma pod nią podpisów).

Pamiętajcie, że razem możemy doprowadzić do zamontowania wielu bezpiecznych stojaków rowerowych. Priorytetem są sklepy sieci Lewiatan, Biedronka i LIDL, pod którymi są jedynie „wyrwikółka”.

Zapraszamy również na facebook’owy event poświęcony naszej akcji.

Krakus i nowohucianin od urodzenia. Student Akademii Górniczo-Hutniczej, absolwent V Liceum Ogólnokształcącego. W 2008 roku podczas trzydniowych odwiedzin w Warszawie po raz pierwszy uczestniczył w Masie Krytycznej (akurat powstańczej). Po powrocie do Krakowa odnalazł krakowską masę i na trwale wkręcił się w działania Krakowskiej Masy Krytycznej i Inicjatywy Kraków Miastem Rowerów. Obecny przy tworzeniu Stowarzyszenia KMR od początku zajmując się wszystkim, co pisane, lądując w końcu na stanowisku sekretarza zarządu.

 • terkalski

  Dostałem odpowiedź z Galerii Kazimeirz odnośnie większej ilości stojaków:)

  „Dziękujemy za pochlebną opinię. W najbliższym czasie planujemy dostawić pięć kolejnych stojaków w pobliżu restauracji Toskania.

  W następnej kolejności, w miarę możliwości budżetowych, będziemy wymieniać stojaki już istniejące ( m. In. przed Pizza Hut) oraz dostawiać nowe. ”

  :-)

  • Adam Łaczek

   Super :)

   • terkalski

    Można by pisać również do CH, które będą niebawem w budowie. Tak, aby po oddaniu od razu były stojaki. A podczas budowy o wiele łatwiej większą ich ilość wrzucić w koszty ;)

    Choćby Serenada przy DP.

   • Adam Łaczek

    Jak znasz maila to po prostu napisz :) Dobry pomysł

 • rbk

  Wysłałem zmodyfikowaną odpowiednio wersję do CH Zakopianka, bo tam są liche stojaki i mało: http://www.flickr.com/photos/rybasso/6092602356/in/pool-970386@N22

  Ciekawe, czy i co odpiszą.

  • Małgorzata Krakowian

   A ja melduje ze napisalam do sklepu Simply przy ulicy Mackiewicza. Sklep ma kilka stojakow ale wszystkie wyrwikolka. Poniewaz jest umiejscowiony w srodku duzego osiedla i przy ciagle zakorkowanej ulicy mam nadzieje ze odzew bedzie pozytywny.

 • Jarek

  Dzisiaj rozmawiałem ze swoim przełożonym (pracuje w firmie w Galileo na Armii Krajowej) i zapytałem się kolejny raz kiedy w końcu postawią jakieś porządne stojaki rowerowe przed tym biurowcem – kierownik powiedział, że się dowie i co się okazało? Ponoć mają postawić wyrwikółka… Ręce opadają – czy zarząd albo inne osoby, które o tym decydują nie widzą, że wolimy już bardziej tą balustradę przed wejściem niż jakieś wyrwikółko…. Jeżeli ibikekrakow ma możliwość to napiszcie proszę maila do nich – może takiej inicjatywy posłuchają bo niestety z pracownikami się nie liczą w ogóle:(

  • Adam Łaczek

   Podaj jakieś namiary, a coś skrobniemy

   • Jarek

    Z tego co przełożony mi powiedział to administruje nasz budynek (ale prawdopodobnie również edisona i newtona) firma Amlux i podał mi maila do jednego z pracowników m.gebala@amlux.pl . Mi osobiście jednak wydaje się, że lepiej byłoby napisać do GTC bo chyba oni decydują o wszystkim co dzieje się przed ich biurowcami.

 • Do tych co piszą o wyrwikółkach !!!!

  Jak słysze to słowo to mi się się scyzor wygina w kieszeni.Pisząc że to stojak wyrwikółko stwierdzam śmialo ,że jesteś wyrwi klawiatórką.To że nie jesteś na tyle domyślny by rower wstawić tylnym kółkiem i zamykanie przełożyć przez ramę roweru i tylne kolo, co zapobiega kradzieży całego roweru to już nie jest wina wszystkich.Ale może zacznę montować przy takich stojakach tablice z instrukcją wstawiania roweru skoro to wymaga tak ogromnego myslenia takim jak ten wyrwi klawiaturka :-)

  Ps.po co jakiś pałąk sterczący przy ramie jak taki stojak jest mniejszy i praktyczniejszy, w razie pytań napisz i zapytaj zanim palniesz takiego babola.

  • Jakub Stępak

   A wiesz gdzie rowery mają przerzutki?

  • rbk

   Ktoś czyta wpisy z sierpnia. Wow :D

  • Adam Łaczek

   Rowery są różne i stojaki są różne. Owszem – są takie wyrwikółka gdzie da się przypiąc rower tak by przypiąc także ramę – taki stojak mam np w swojej pracy, ale z praktyki wiem że to raczej mniejszość. Inna sprawa to wygoda wpinania i wypinania z takiego stojaka gdy stoi jeden rower obok drugiego …

 • madziu

  Z przerzutką można sobie poradzić – trzeba zrzucić na najszybszy bieg. Ja mam planetarną, więc mnie problem nie dotyczy :). Da się zapiąc nawet u-lockiem. Jedyny problem, to jeśli masz kiepsko zrobione koło, to będzie Ci się krzywiło.

  • Jakub Stępak

   Za wiele to zrzucenie nie da – nadal można uszkodzić. No i właśnie zapomniałem o tym, że można koło pokrzywić.

   • madziu

    U mnie dawalo praktycznie zawsze. Ale ja juz zapomnialem o problemach z klasycznymi przerzutkami :D

  • Adam Łaczek

   Ale jak już pisałem – nie mam problemu z przerzutką pod pracowym wyrwikółkiem, ale np pod kilkoma marketami przypinam się do słupów etc, bo tamtejsze wyrwikółka są jakieś inne – przecież wyrwikółek jest znacznie więcej modeli niż stojaków ukształtnych

 • Grzech

  A co to jest „bezpieczny stojak”? rowerem jeżdżę mało (wszędzie mam blisko więc z bucika…) a jak już jadę to nigdzie go nie zostawiam tylko wracam do domu.