Rowerem na zakupy – przyłącz się do akcji

Jeśli masz już dość przypinania roweru do „wyrwikółek”, lub do znaków tylko dlatego, że obiekt handlowy w którym robisz zakupy nie traktuje Cię poważnie, to przyłącz się do naszej akcji „Rowerem na zakupy”.
Udało się wywalczyć bezpieczne i wygodne stojaki w IKEA Kraków, oraz Galeriach Krakowskiej i Kazimierz – uda się i w Twoim sklepie. Wystarczy tylko chcieć i zamiast oglądać się na innych trzeba zacząć działać samodzielnie. Wbrew pozorom nie jest to trudne…

Jak osiągnąć sukces?
– Napisz maila, lub pismo, które dostarczysz do sklepu.
Jeśli nie chcesz szukać maila – może znajdziesz go w naszej bazie adresowej? Chcesz ułatwić życie innym – dodaj nowe wpisy do tej bazy w komentarzach.
– Napisz petycję i umieść ją w sieci np. na portalu petycje.pl Przykłady petycji: 1 2.
Pamiętaj, że personalne lub bezpośrednie odniesienia do właściciela obiektu (powołanie się na jakiś zapis z dokumentu np. misji firmy) zwiększają szansę na sukces akcji. Podaj przykład prorowerowej konkurencji, która nie zostaje w tyle i już zamontowała bezpieczne stojaki. Objaśnij jak można prosto dostać się rowerem do danego obiektu handlowego z różnych części Krakowa.
O petycji poinformuj redakcję ibikekrakow – opublikujemy o niej artykuł.
Zadzwoń do firmy zarządzającej obiektem. Niech zobaczą, że ta sprawa jest dla Ciebie najwyższej wagi. Twoje personalne zaangażowanie zwiększa szansę na sukces akcji.
Zrób zdjęcia beznadziejnym stojakom rowerowym w obiektach handlowych w Twojej okolicy, napisz kilka słów komentarza i podeślij nam, a opublikujemy to na ibikekrakow. Rób zdjęcia także pozytywnym przykładom, które znajdziesz, bo takie także są potrzebne jako dobry przykład dla innych obiektów.
– Jeśli udało Ci się coś wywalczyć i sfotografujesz nowe stojaki także chętnie o tym sukcesie napiszemy na ibikekrakow.

Parafrazując znane powiedzenie: „stojaki dosłownie ‚leżą’ na ulicy, wystarczy się tylko po nie schylić„.
Do roboty! Nie patrz na to co zrobią inni tylko samodzielnie rozkręcaj akcję: zacznij od dzisiaj pisać i dzwonić! To dużo łatwiejsze niż myślisz.

Od urodzenia w Krakowie. Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Związany ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, oraz Stowarzyszeniem Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Pierwsza publikacja na ibikekrakow: 17 marca 2010. Zainteresowania: - rowerowe BRD (edukacja, walka z mitami, SEWiK), - ruch pod prąd (animator akcji "Rowerem legalnie pod prąd"), - przewóz dzieci, - edukacja ws zanieczyszczeń, - promocja: Kraków na skróty, Rower mój środek transportu, - przyczepki, rowery cargo, rowerem na zakupy, rower i handel, - rowery w liczbach, statystyki, - zrównoważony transport (budżet), - sprzeciw wobec promowania i obligatoryjności kasków, - zmiana przepisów dla nietrzeźwych rowerzystów, - polityka parkingowa (w tym płatne parkowanie, parkowanie i handel), - transport zbiorowy,