Rowerowy korek na Kopernika

Rowerowy korek na Kopernika

Niedawno pisałem o tym, że Kraków coraz bardziej przypomina Amsterdam. Dziś zdjęcie korków rowerowych na ul. Kopernika autorstwa Nila.

Rowerowy korek na Kopernika!

Od urodzenia w Krakowie. Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Związany ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, oraz Stowarzyszeniem Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Pierwsza publikacja na ibikekrakow: 17 marca 2010. Zainteresowania: - rowerowe BRD (edukacja, walka z mitami, SEWiK), - ruch pod prąd (animator akcji "Rowerem legalnie pod prąd"), - przewóz dzieci, - edukacja ws zanieczyszczeń, - promocja: Kraków na skróty, Rower mój środek transportu, - przyczepki, rowery cargo, rowerem na zakupy, rower i handel, - rowery w liczbach, statystyki, - zrównoważony transport (budżet), - sprzeciw wobec promowania i obligatoryjności kasków, - zmiana przepisów dla nietrzeźwych rowerzystów, - polityka parkingowa (w tym płatne parkowanie, parkowanie i handel), - transport zbiorowy,

 • nie moge sie zgodzic na stwierdzenie, ze to co widze na zdjeciu, to korek.
  rowerzysci jada i wyglada na to, ze plynnie. Byc moze ta sama grupa rowerzystow plus kilku innych na przejezdzie rowerowym na rondzie mogilskim stworzyla rowerowy korek, ale tylko pod warunkiem, ze nie wszystkim udalo sie na jednym cyklu swiatel pokonac torowisko.

  Chyba ze Adamie inaczej definiujesz korek transportowy. w takim razie slucham :)

  • Adam Łaczek

   To tylko taki chwyt marketingowy :)

 • Roderic

  Codziennie rano ruchliwie jest na skrzyżowaniu Długa/Basztowa/Sławkowska – rzadko kiedy przejeżdżam go sam, a dziś oprócz mnie na światłach czekała czwórka innych rowerzystów :)

 • rbk

  Prawdziwe korki robią się na przejeździe Młynówką Królewską przez Podchorążych. Ale tam to kwestia debilnej konfiguracji świateł (debilnej z punktu widzenia rowerzysty i pieszego) – co ok 2 minuty 5 sekund sygnału zielonego!

 • Ivo Nemiroff

  Co to za czarnowidztwo?! Lookam przez window i żadnego korka nie stwierdzam:-)

 • ptysiek

  Na wskazanych artykułach brak zdjęć :(
  Ze źródeł widać, że były podlinkowane z fejsa … a tam je ktoś usunął, lub zmieniono nazewnictwo serwerów.

 • Śmiejmy się, ale przy braku infrastruktury rowerowej (i nie mam na myśli tylko DDR), to z roku na rok będzie coraz bardziej problematycznie. A na zmianę polityki transportowej GMK się nie zanosi…

 • tptak

  O, to jak już ktoś pisze o debilnych konfiguracjach świateł: gdzie można takie cuda zgłaszać? Np. przez Zarzecze koło Straży zielone dla rowerów włącza się dopiero w drugim cyklu od wciśnięcia przycisku i zawsze na dwa razy krócej niż dla pieszych – na trwałym zielonym w optymalnych warunkach trzeci rower już nie ma szans wjechać, w mniej optymalnych drugi, na ogól wszystkie rowery i tak stoją, mimo że obok zielone dla pieszych, chyba że ktoś się zdecyduje na przeprowadzenie.

 • Rafał Terkalski

  Coraz bardziej problematycznie będzie dla kierowców:) Zresztą w zeszłym roku na Mogilskiej albo Wielickiej auta w praktyce mogły korzystać jedynie z lewego pasa, gdyż prawy był zajęty przez rowerzystów:)

 • Jan Bieron

  na CPR na kapelance podobnie, w porownaniu do zeszlego roku ruch jest z 5 razy wiekszy :)