Kultura strachu, czyli dlaczego tak uparcie promuje się kaski rowerowe [video]

Kultura strachu, czyli dlaczego tak uparcie promuje się kaski rowerowe [video]

O kaskach i kulturze strachu opowiada Mikael Colville Andersen, najsłynniejszy rowerowy blogger na świecie, autor Copenhagen Cycle Chic (rowerowa moda) i Copenhagenize (o polityce rowerowej).

Prezentacja jest po angielsku, ale z polskimi napisami. Nagranie pochodzi z konferencji TEDx w Kopenhadze. Zamieszczam tylko fragment z napisami po polsku, ale możecie także zobaczyć całość wystąpienia Mikaela. Pamiętajcie na strachu można zarobić, strach to duży biznes.

Od urodzenia w Krakowie. Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej. Związany ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, oraz Stowarzyszeniem Przestrzeń-Ludzie-Miasto. Pierwsza publikacja na ibikekrakow: 17 marca 2010. Zainteresowania: - rowerowe BRD (edukacja, walka z mitami, SEWiK), - ruch pod prąd (animator akcji "Rowerem legalnie pod prąd"), - przewóz dzieci, - edukacja ws zanieczyszczeń, - promocja: Kraków na skróty, Rower mój środek transportu, - przyczepki, rowery cargo, rowerem na zakupy, rower i handel, - rowery w liczbach, statystyki, - zrównoważony transport (budżet), - sprzeciw wobec promowania i obligatoryjności kasków, - zmiana przepisów dla nietrzeźwych rowerzystów, - polityka parkingowa (w tym płatne parkowanie, parkowanie i handel), - transport zbiorowy,

  • Z perspektywy blisko półwiecza, zastanawiam się jak udało mi się przeżyć te wszystkie lata bez kasku. Narty, łyżwy, rower, motorower, wrotki – kusiłem los. I stało się. Największego urazu głowy nabawiłem się w czasie meczu squasha. Czemu nikt nie promuje kasków do squasha?