Moving Beyond the Automobile [video]

Moving Beyond the Automobile [video]

Filmowo-premierowego piątku ciąg dalszy. Po udanych produkcjach video z Wrocławia Rowerem między samochodami i Samochodem między rowerami, które pojawiły się oczywiście na tablicy, proponuję zwiastun 10 odcinkowej serii ze Stanów Zjednoczonych – Moving Beyond the Automobile.

Twórcy MBA – Street Films – oświecona transportowo części społeczeństwa amerykańskiego, przedstawiają Moving Beyond the Automobile jako cykl badający sposoby rozwiązania problemu uzależnienia od samochodu. Jest to wizualny przewodnik, który pomoże wprowadzić decydentów, organizacje pozarządowe, nauczycieli, studentów oraz wszystkich innych, w świat w którym większą wartością są przestrzenie dla pieszych i tory kolejowe, niż parkingi i autostrady.

Premierowe odcinki Moving Beyond the Automobile pojawiać się mają na Street Films w każdy wtorek.

Absolwent animacji kultury UJ. Po lekturze m.in. Cyfrowego życia Nicholasa Negroponte jego credo to - wierzę w bloga, co zaowocowało nagrodą Bloger Roku 2006 za prowadzenie krakoff.info. Poza aktywnością internetową ceni również dobrą kuchnię wegetariańską i zrównoważoną, czyli zieloną architekturę. Uwielbia miasto, ale chciałby je zamienić w ogród pełen zieleni, w którym najwygodniej i najszybciej przemieszczać się można rowerem. Od sierpnia 2013 roku pełni funkcję tzw. oficera rowerowego w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.